Wykorzystaj czas dodatkowych 6 miesięcy na uzupełnienie instrukcji eksploatacji dla urządzeń energetycznych

Proponujemy rozwiązanie, które umożliwi legalne użytkowanie urządzeń energetycznych. Właśnie teraz ustawodawca dał dodatkowe 6 miesięcy na spełnienie wymagań. Warto zrobić to już teraz, w okresie mniejszego obciążenia, żeby po zakończeniu pandemii nie było konieczności uzupełniania tych dokumentów .
Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych
Rozporządzenie Ministra Klimatu z dnia 25 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy urządzeniach energetycznych

Idea

Warto wykorzystać czas izolacji lub przestoju, związanych z koronawirusem na zadania, na które nie będzie później czasu. Przy odbudowie biznesu szkoda będzie poświęcać cenne dniówki na obowiązki ustawowe. Dlatego już teraz uzupełnij dokumenty, które później umożliwią Ci legalne użytkowanie urządzeń, instalacji i sieci, które wytwarzają, przetwarzają, przesyłają, dystrybuują, magazynują lub użytkują paliwa lub energię.

Realizacja i gwarancja jakości

Stworzyliśmy zespół ekspertów który oddajemy do dyspozycji naszych klientów, składający się ze specjalistów konstrukcji maszyn, biegłych sądowych, koordynatorów procesów logistyki, ekspertów i konsultantów wiodących kancelarii prawnych, ekspertów PIP w zakresie urządzeń energetycznych. Dlatego jestęsmy pewni jakości tworzonych dokumentów

 

Dla kogo?

Obowiązek stworzenia tych instrukcji dotyczy wszystkich urządzeń energetycznych, czyli urządzeń, instalacji i sieci, w rozumieniu przepisów prawa energetycznego, stosowanych w technicznych procesach wytwarzania, przetwarzania, przesyłania, dystrybucji, magazynowania oraz użytkowania paliw lub energii i elektrycznych.

Oznacza to, że obowiązek wykonania tych instrukcji dotyczy prawie wszystkich zakładów produkcyjnych, magazynów, marketów, serwisów, stacji paliw oraz innych instytucji, które posiadają urządzenia, instalacje i sieci użytkujące paliwa (np.: gaz, oleje, paliwa stałe) lub energię elektryczną.

Pomagamy w identyfikacji urządzeń podlegających pod ten przepis!

Doświadczenie

W Feuer sp. z o.o. zrealizowaliśmy już duży projekt tworzenia instrukcji dla energetyki odnawialnej, produkcji przemysłowej i jesteśmy w takcie realizacji kolejnych, dla produkcji i spedycji.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami
22 618 64 35
733 777 115
feuer@feuer.pl

Feuer sp. z o.o., ul. Mickiewicza 32/3, 01-616 Warszawa, tel. 22 618 64 35, mob. 733 777 115